KOMETO.CZ - cesta k levnějšímu výkladu karet po telefonu pomocí předplaceného kreditu
Mám zájem

Kartářky on-line

Další kartářky z ISIS

I-ťing

Tajemné orákulum

Pokud bychom chtěli na otázku, co znamená I-ťing neboli Kniha proměn odpovědět stručně, řekli bychom, že se jedná o unikátní věšteckou metodu. Ovšem tak jednoduché to zdaleka není. Jde totiž zároveň o mimořádné filozofické dílo, které vzniklo ve staré Číně před více než 4.000 lety a jeho texty jsou tedy starší, než Bible. Nad Knihou proměn užasli filozofové, matematikové, fyzikové a další racionálně zaměření vědci napříč staletími a při zkoumání hexagramů přišli na to, že je v nich obsažen zcela jasný systém, totožný s principem vyšší matematiky a kvantové fyziky. Také mnozí vojevůdci hledali odpovědi na své otázky v tomto neuvěřitelně propracovaném díle.  Na tomto místě by bylo dobré připomenout, že i vědecké kapacity současnosti nacházejí v I-ťingu shodu s genetickými kódy nejnovějších molekulárních teorií a provázanost s vesmírem se tak ukazuje v dalších podobách.

Dívali jste se někdy na noční oblohu takhle uprostřed léta někde v přírodě? Cítili jste tu zvláštní atmosféru, posvátný klid teplé noci, rozlehlost nebeské klenby a náhlou jistotu, že TAM NĚKDE je něco, co přesahuje naše chápání? Podobný pocit máte, když žádáte orákulum I-ťingu o radu. Já osobně mívám dojem, že hovořím s něčím živým, něčím, kdo zná nejen situaci, kterou řeším, ale také mne či tazatele, pro kterého výklad provádím, tak dokonale, že nestačím žasnout. Čím to je, že odpovědi Knihy proměn vždy tak korespondují s tím, na co se ptáme? Je to tím, že ve chvíli, kdy otázku položíme, dostává příležitost naše podvědomí. To je v kontaktu s podvědomím makrokosmu, kde jsou obsaženy důležité informace. Pomocí čar, které mají dvojí energii, jangovou a jinovou, vytvoří hexagram.  Nezasvěceným připadá hexagram jako změť šesti čar, ale je to kód naší situace. Ten rozklíčuje problém, který řešíme, a často nám ukáže souvislosti, které nám unikají, o kterých nevíme anebo vědět nechceme a obrazně řečeno nám otevře oči. Toto orákulum pracuje s respektem ke svobodné vůli každého jedince. Ukazuje na to, jak se situace vyvine, pokud zůstaneme pasivní a neochotní ke změnám. Zároveň dává příležitost i radu, jak vše změnit, pokud o to stojíme. Odhaluje nám všechna pro a proti.

Spolu sestavíme hexagram, který vytvoří most mezi přítomností a budoucností, kterou však lze ovlivnit. Můžete se výkladu aktivně účastnit a číselnou hodnotu, kterou převedu na hexagram, si určíte sami vlastními silami. Pak si, prosím, připravte před hovorem tři mince stejné hodnoty – lépe se vám bude pracovat s menšími mincemi, např. korunami či dvoukorunami, popřípadě, zbyly-li vám někde mince haléřové, pak s nimi. Můžete však také nechat sestavení hexagramu plně na mně včetně hození mincí. Texty k hexagramům jsou psány archaickým stylem. Je třeba I-ťingu rozumět a dlouho se mu věnovat, než plně pochopíte významy hexagramů a jejich popisů. Velký čínský filozof Konfucius řekl, že kdyby dostal od osudu padesát let života navíc, věnoval by je právě studiu I-ťingu. Je třeba se umět ponořit do hexagramu, vnímat jeho energii, číst nenapsané… poznat význam hexagramu jako celku i jednotlivých čar, kterých je celkem šest. Hexagramů je v Knize proměn 64 a každý z nich je tvořen dvěma trigramy neboli třemi čarami. Významy a energie trigramů jsou různé a podle toho, jak se spojí v hexagram, získáme vhled do problému i radu.

Čínská kultura minulých tisíciletí přinesla mnohé věci, nad kterými se tají dech. Z hmatatelných věcí vzpomeňme například Velkou čínskou zeď. Z nehmotných věcí pak jednoznačně musíme vyzdvihnout léčebné metody, úspěchy a věhlas tradiční čínské medicíny. Vrací se k přírodě a díky znalostem jejích zákonitostí dokáže vyléčit choroby, se kterými západní lékařství bojuje jen horko těžko. Stejné je to také s I-ťingem. Tento fenomén je neustále zkoumán, přichází se na nové a nové poznatky a objevují se další a další teorie., které potvrzují jeho výjimečnost z mnoha pohledů, ale také potvrzují jeho status mimořádně vyspělé věštecké metody.

Zkuste tedy ponechat promluvit své podvědomí a to vám ve spolupráci s vesmírem dá odpověď na vše, co vás trápí. Ukáže vám, co není na první pohled zřejmé a navrhne správný směr, avšak plně respektuje vaši svobodu. Pamatujte si, že nikdy nic není „vytesáno v kameni“. Svými činy můžeme měnit události a i každá myšlenka je již energií, která je vyslána. Poraďte se tedy s orákulem I-ťingu a změňte svou budoucnost k lepšímu.