KOMETO.CZ - cesta k levnějšímu výkladu karet po telefonu pomocí předplaceného kreditu
Mám zájem

Kartářky on-line

Další kartářky z ISIS

Co je věštba budoucnosti?

Předvídání budoucnosti je spjato s náboženskými představami vírou. Mnoho slov věštění je náboženského charakteru a bylo v náboženstvích používáno v průběhu celé lidské historie.

Moc věštění

Věštba, předpověď, byla vždy spojena s bohy nebo s jedním konkrétním bohem. Vycházela z touhy obdržet nějaký druh ujištění o dalším pobytu konkrétního jedince nebo celé skupiny lidí na zemi a poskytovala i určitý – buď konkrétní, nebo mlhavý a symbolický - pohled do budoucnosti. První, kdo vládli silou pohledu do budoucnosti, byli pochopitelně šamani a kněží. Víra, že kněží mají „přímý kontakt“ s bohy, byla neotřesitelným základem fungování starověkých společností. Věštba kohokoli, mimo „ oficiální“ kněze a osobnosti byla vždy přijímána s nevolí nebo dokonce odporem. Zvláště patrně vyniká tato nedůvěra na konci středověku, kdy mužští věštci a astrologové byli označováni za doktory magie, kdežto ženy za čarodějnice.

Moderní věštci

V současné době máme nepřeberné množství vykladačů budoucnosti: s trochou nadsázky lze za moderní proroky označit i meteorology, ekonomy, pojišťovací agenty, sportovní komentátory, bookmakery, autory horoskopů v nejrůznějších denících a časopisech a podobně. Výklad osudu však nemusíme svěřovat do rukou nějakého věštce nebo kartářky. Můžeme si to klidně zkusit sami. Každý z nás má v sobě určitou dávku fantazie, ale i schopnost abstrakce a logického myšlení. Každý z nás měl předka, který o Vánocích rozkrajoval jablko či odléval olovo, karty nechyběly snad v žádné domácnosti. Schopnost věštění a dar jasnozřivosti se předává z generace na generaci. Vědci dokazují, že některé schopnosti našeho mozku jsou skryté a nevyužité po většinu života. Nebojte se je probudit.